HİPP
Koşuyolu Mah. İsmailpaşa Sok. No:54 34718 Kadıköy/İstanbul/TÜRKİYE
(216) 428 30 40
info@hipp.com.tr
Volunteering
33 hour(s)
Projects
1
Members
61
NGO
0

About Us

  • Sürdürülebilirlik, bir yaşam tarzı gerektirir ve insan yaşamını oluşturan doğal kaynakların aşırı kullanılmaması hatta yok edilmemesini şart koşar. Bu ifadenin arkasındaki anlayış yüzlerce yıl önce ormanlarda tanımlanmıştır. Yalnızca aynı miktarda tekrar yetişebilecek kadar odunun kesildiği ve odunun asla tamamen tüketilmediği ve gelecek nesiller tarafından da kullanılabilecek halde bırakıldığı bir fayda biçimini tanımlamaktadır.

Sürdürülebilirlik üç konu arasındaki doğru dengedir: ekoloji, ekonomi ve sosyal yönler.

Eğer çevremizi, sosyal yaşamlarımızı ve ekonomimizi sürdürülebilir bir şekilde tasarlarsak bir geleceğimiz olur ve gelecek nesillere yaşanmaya değer bir çevre bırakabiliriz. Yaptığımız her şeyin verilen çerçeve şartlarına göre sonsuza kadar süreceğini varsayarak sürdürülebilir bir şekilde davranmalıyız.

 

Doğanın, çevrenin ve iklimin korunması olarak adlandırılan ekolojik yönler:

kaynakları dikkatli ve ekonomik bir şekilde kullanmak, CO2 emisyonlarımızı düşürmek, toprağın verimliliğini korumak, biyolojik çeşitliliği korumak ve desteklemek, kültürel ve peyzaj alanlarını asıl biçimlerinde tutmak olarak düşünebiliriz.

Sağlam bir temelde çalışmak olarak anlatabileceğimiz ekonomik yönler : rekabette adil, ahlaki davranışlar, kısa vadeli kar oryantasyonu yerine sürdürülebilir değerler oluşturmak olarak açıklayabiliriz.

Sosyal yönleri ise;

Uzun vadede yaşanmaya değer ve geleceğe uygun bir toplum yaratmak yani güven oluşturmak ve bilinçli hareket etmek, topluma ve toplumsal hususlara aktif bir şekilde katılmak, toplumsal dengeyi desteklemek ve fırsat eşitliğini kollamak olarak açıklarız.

HiPP için sürdürülebilirlik yalnızca bir pazarlama ifadesi değildir. 67 yıldan uzun bir süredir organik tarıma bağlıyız. Öncü bir kuruluş olarak sürdürülebilir standartlar üzerinde büyük bir etkiye sahibiz. Sürdürülebilirlik yönetimimiz şirketin yanı sıra tüm değer yaratma zincirine bir bütün olarak odaklanmaktadır. Geliştirdiğimiz HiPP standartlarını tedarikçilerimiz ve üreticilerimiz ile birlikte uygulayarak kalite, çevresel koruma ve bunların yanı sıra adil, toplumsal çalışma şartlarının garanti edilmesini sağlıyoruz.

 

Sürdürülebilirlik yönetimi doğrudan yönetim içerisindedir. Her şirket alanı, hedeflerin geliştirilmesi ve uygulanması için etkili bir şekilde çalışan bir sorumlu sürdürülebilirlik temsilcisi görevlendirir.

Sürdürülebilirlik raporunda şirketin tüm önemli kilit ifadelerinin yanı sıra yıllık hedeflerimizi yayınlıyoruz. Tüm HiPP lokasyonları ISO 14001 standardına göre onaylanmıştır. Pfaffenhofen 1997 yılında ilktir ve EMAS'a (Avrupa Birliği Eko-Yönetim ve Denetim Şeması) uygun şekilde doğrulanmıştır. HİPP bu konudaki ilk ödülünü 1997 de almıştır ve günümüze kadar sayısız kuruluşun ödülüne layık görüşmüştür.

Ayrıca sürdürülebilirliğin anlaşılıp daha çok alanda kullanılabilmesi yaşam felsefesi haline getirilmesi için üniversiteler, bilimsel kuruluşlar ve farklı işbirliklerini kullanıyoruz. HİPP olarak yaşamdaki en değerli varlıklarımız için yaşanabilir bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Supported Projects

touch icon

Created Projects

Gallery