Fellowship programı amacı nedir?

Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya getirdiğimiz programımızda en büyük amacımız, hem sosyal sorumluluk alanında kendilerini geliştirmelerini hem de etkisi büyük projeler ortaya çıkartmalarını sağlamak. Bununla beraber, girişimcilik potansiyeli yüksek gençlerin sürdürülebilir projeler geliştirmelerine destek olarak sosyal sorumluluk alanında köprü görevi üstlenmelerini sağlamak. Gençlerdeki potansiyelin farkındayız, günümüzü ve geleceğimizi ancak bilinci yüksek gençler sayesinde kurtarabiliriz. Yeter ki gençlerimize inanalım ve onların önünü aydınlatacak bir mum yakalım.
Birlikte nice kıvılcımlar yaratmak dileğiyle.

AbilityPool ekibi

Fellow programına seçilen Fellow’ları ne bekliyor?

Sosyal sorumluluk alanında ve girişimcilik alanında kendilerini geliştirmelerini sağlayacak çeşitli eğitim modülleri, İlham veren konuşmacılarla tanışma fırsatı, Farklı üniversitedeki öğrencilerler ile beyin fırtınası yaparak yeni iş birlikleri ortaya çıkarmak, Program sonunda oluşturulan projeleri etkinlik dahilinde alanında yetkin bireylere sunmak ve farklı ödüller kazanmak. Güler yüzlü bir ekiple tanışmak.

Fellowship programından Fellow’lardan ne bekleniyor?

Program dahilinde gerçekleşen etkinliklere ve proje ekibi çalışmalarına katılım zorunluluğu(mülakatta belirtilecek önceden belirlenmiş buluşma gününde). Oluşturulan proje ekipleri ile bir fikirden gönüllülük projesi çıkarmak,

Fellowship programına kimler katılabilir?

Türkiye’de ikamet edip TC Vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversite eğitimine devam eden 17 - 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.

Fellowship programına nasıl dahil olunur?

Öncelikle fellow duyurusu altında bulunan link’deki formu 10 Ocak 23.59 tarihine kadar doldurulur. Sonrasında mail adreslerinize sizi daha iyi tanımamız için gönderilen 2. Aşama sorularını belirtilecek tarihe kadar cevaplamanız gerekmektedir. Test sonuçlarına göre uygunluk şartları incelenir ve fellow adayları, mentör ve AbilityPool ekip üyeleri ile mülakata çağrılır. Mülakat sonrasında olumlu ya da olumsuz dönüşler mail adreslerine iletilir.