Başvuru başlangıç tarihi
17.09.2021 11:26
Başvuru bitiş tarihi
15.11.2021 11:25
Kontenjan
100
Kalan gün
0
Başlangıç tarihi
17.09.2021 11:26
Bitiş tarihi
15.11.2021 11:25
Katılımcı
3
Lokasyon
Online

Umut Şemsiyesi

Umut Şemsiyesi projesi Türkiye’nin farklı illerinde okuyan köy okullarındaki dezavantajlı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayarak onlara hediyeler yolladığımız umut dolu projelerimizden bir tanesi. Gönüllüler aracılığıyla 3 yıldır 60'a yakın okulda okuyan 3000'e yakın dezavantajlı öğrencinin kitap, kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını karşıladığımız projemizin bu yıl dördüncü etabını gerçekleştireceğiz.

#umudumsensin #köyokulları #çocuklar #umut
Proje tamamlandı
Süre
2 s 30 dk
Belge Talebi
Yok
Etki alanları
Temalar
Çocuk Eğitimi, Çocuk Hakları, Sosyal Hizmetler, Ekonomik, Sosyal ve Toplumsal Gelişme, Eğitim
Ön Eğitim
Yok

Umut Şemsiyesi


Projenin Amacı: Çeşitli bölgelerdeki dezavantajlı çocuklar için bot, mont, kitap ve kırtasiye başta olmak üzere öğretmenleri tarafından bize iletilen listelerdeki ihtiyaçların tamamının karşılanmasını hedefliyoruz.

Gönüllülerden Ne Bekleniyor: Proje kapsamında gönüllülerin ihtiyaç ürünlerinden destek olmak istediklerini Ateş Böceği Derneği'nin adresine iletmesi bekleniyor. Projeye başvurmanız halinde detaylar hakkında sizinle iletişime geçeceğiz.

Neden Önemli: Her yıl birebir tanımadığımız onlarca, hatta yüzlerce çocuğa umut ışığı olabildiğimizi gördükçe daha da fazlasını yapmak istiyoruz. Üç yıldır yaklaşık 60 köy okulunun ihtiyacını bize destek olan firmalar, şirketler ve pek çok farklı kurum ve kuruluş sayesinde karşılamayı başardık. Bu yıl da yine aynı şekilde gönüllülerin desteğiyle bu ihtiyaçları giderebileceğimize inanıyoruz. İhtiyaçları devam eden farklı bölgelerdeki çocuklar için çalışmanın, her çocuğun daha eşit bir dünyada yaşayabilmesine katkı sağlamak açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.


Biliyoruz ki bu yıl da bizleri yalnız bırakmayacak pek çok kurum ve kuruluş bulunmakta. Ve biliyoruz ki küçük yardımların birleşmesi ile, hiç tahmin etmediğimiz bir şekilde bir çocuğa umut olabilmek mümkün. Gelin, desteğiniz ile de hep birlikte #umudumsensin diyen pek çok çocuğa umut olalım :)


Ateş Böceği Derneği by Murat SAHIN

Takımda hangi yeteneklere ihtiyaç var?
100
Sosyal Sorumluluk

İletişim Panosu

()