Başvuru başlangıç tarihi
31.03.2021 02:05
Başvuru bitiş tarihi
07.04.2021 23:55
Kontenjan
45
Kalan gün
0
Başlangıç tarihi
19.04.2021 00:00
Bitiş tarihi
05.07.2021 00:00
Katılımcı
7
Lokasyon
Online

TOG Efe İlkokul/Ortaokul Öğrencileri İçin Mentorluk Projesi

Mentorluk projesi Eğitimde Fırsat Eşitsizliği (EFE) Akademinin ilk projesi olarak ilkokul ve ortaokul lise  öğrencilerinin gerek akademik dersler gerekse sanat ve spor alanlarında karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerini rehberlik ilişkisi kuracak gönüllüler arıyor

Proje tamamlandı
Süre
13 s 0 dk
Belge Talebi
Yok
Etki alanları
Temalar
Çocuk Eğitimi, Eğitim
Ön Eğitim
Yok

TOG Efe İlkokul/Ortaokul Öğrencileri İçin Mentorluk Projesi

Mentorluk projesi Toplum Gönüllüleri Vakfı çatısı altında toplanmış ve Türkiye’de eğitim alanında fırsat eşitsizliği ile karşılaşa  her seviyeden öğrenciler için 21’inci yüzyıl değerlerini baz alarak fırsat yaratmayı amaçlayan bir grup gönüllünün ortaya çıkardığı bir projedir.

Bu projede gönüllümentorlerimiz yine kendileri gibi gönüllü mentilerimize kendi yetkinlik ve ilgi alanlarında rehberlik yapacaklardır.

Hem mentorlerimize hem de mentilerimize formlar aracılığı ile ilgi alanları sorularak tarafların kendilerini rahat, güvenli ve mutualist bir etkileşimde bulmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Proje süresince mentilerimiz müsait ve ilgili alanda yetkin mentorlerimiz var olduğu sürece istedikleri alanda Mentorluk alabilirler.

Mentorluk alanı eğer akademik dersler ise mentorluk bir nevi online ders haline bürünürken kişisel gelişim,kariyer gelişimi ya da hobi arkadaşlığı ise ilgili alanın gerektirdiklerine göre bir şekle bürünür.

Süreç menti ve mentorlerimizden gelen formların değerlendirilmesi, seçilen mentorlerlerin İletişim ve Mentorluk Eğitimlerinden geçmesi, eşleşmelerin yapılması, tanışma toplantılarına takiben birebir mentör ve menti görüşmelerinin başlaması şeklinde devam eder.

Her bir mentorun ve mentinin döngü içinde olağanüstü bir durum olmadığı takdirde tek mentisi ve mentoru olacaktır.

Döngü devam ederken mentorluk alanının değiştirilmesi tavsiye edilmemektedir.

Tüm bunların yanında döngü devam ederken hem mentor hem de mentilerimiz için ayrı ayrı ayda bir ya da iki kere ek etkinlikler düzenlenir ve projedeki tüm mentor ve mentilerin birbirlerini tanımalarına fırsat yaratılır. Görüşmeler memnuniyet anketleri aracılığı ile ve ara ara yapılan telefon görüşmeleri ile takip edilir.ADAY MENTOR FORMU

*Mentorluk tamamen gönüllülük ve karşılıklı güven ilişkisi içinde oluşturulacaktır. Maddi kazanç söz konusu değildir.

*Bu projede mentorluğun amacı ‘öğretmen, eğitmen ya da karar alan’ olmak değil elimizden geldiğince mentilerin akademik ve sosyal yaşamlarına destek ve rehber olmaktır.

*Seçilen mentorlara detaylı bilgiler tekrar daha sonra verilecektir.

*Aday mentorların bir alanda yığılma olması durumunda ilk tercih ettikleri alana seçilememe ihtimalleri vardır. Böyle bir durumda aday mentorun diğer tercihlerine bakılacak olup hiçbir aday mentor haberleri olmadan yazmadıkları bir alanda mentor olmak zorunda kalmayacaklardır.


*Aday mentorlar seçildikten ve bu konuda bilgilendirildikten sonra mentorun ilgi alanıyla eşleşen menti bulmak zaman alacağı için hemen çalışmaya başlayamayabilir, bu yüzden aday mentorun hayal kırıklığına uğramaması ve motivasyonunu düşürüp projeden çekilmemesini temenni ederiz.

1. Kontenjanımız ilkokul ve ortaokul için 45 kişi ile sınırlıdır.

2.Üniversite öğrencisi adaylar da önceliğimiz 3ve 4üncü sınıf öğrencileri olacaktır.

3. Projenin "eğitimde fırsat eşitsizliği" olarak tanımladığı eşitsizlik sadece maddi eşitsizlik değil her türlü eşitsizliktir. Bu noktada seçildiğiniz koşulda sizinle eşleşecek menti herhangi bir eşitsizlik nedeniyle projeye dahil olmuş olabilir.

Takımda hangi yeteneklere ihtiyaç var?
45
Eğitim Öğretim

İletişim Panosu

()