Hayata Destek Derneği Tablet Kampanyası

Project is completed

Hayata Destek Derneği’nin çalışmalarını yürüttüğü 9 ilde uzaktan eğitime tablet ve interneti olmadığı için erişim sağlayamayan çocuklar olduğu tespit edilmiştir. Proje kapsamında yapılan bağışla bu bölgelerdeki çocuklara tablet ve internet desteği sağlanacaktır.

#hayata #destek #dernegi #tablet #kampanası

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

1 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Themes

Children's Education, Economic and Social Developing

Pre Education Requirement

No

Hayata Destek Derneği Tablet Kampanyası


Hayata Destek Derneği olarak

2005 yılından bu yana deprem, sel, yangın gibi doğal ya da savaş gibi insan eliyle oluşan afetlerden etkilenen insanlar için çalışan bir insani yardım derneğiyiz.

Türkiye’nin 9 ilinde mevsimlik tarımda çalıştırılan çocukları, mültecileri, dezavantajlı kadınları güçlendirecek çalışmalar yapıyoruz. Herkesin, onurlu, insanca yaşabilmesi için haklarının savunuculuğunu ve kolaylaştırıcılığını üstleniyoruz.

Pandemi nedeni ile hayatlarımıza evden devam etmeye çalıştığımız bugünlerde koşullar her insan için eşit olmayabiliyor. Adana, Diyarbakır, Urfa, Hatay gibi 9 ilimizde çalışan Hizmet Ekiplerimiz özellikle kırsalda yaşayan çocukların, TV, tablet ve internetlerinin olmaması sebebiyle uzaktan eğitime devam edemediklerini tespit etti.

Anayasal hakları olan eğitime ve derneğimizin psikososyal destek çalışmalarına katılamayan çocuklar için kıymetli desteğinize ihtiyacımız var. 

Yalnız 1 çocuk için tablet sağlansa bile çocukların kendi aralarında dönümlü olarak kullanacağı tablet ile kelebek etkisi gibi onlarca çocuğa dokunmamız mümkün. 

1 tablet+internet maliyeti : 2500 TLdir.


https://fonzip.com/hayatadestek/kampanya/hayata-destek-dernegi-tablet-projesi

Communication Board

()