Başvuru başlangıç tarihi
10.01.2022 13:11
Başvuru bitiş tarihi
17.01.2022 23:55
Kontenjan
50
Kalan gün
0
Başlangıç tarihi
10.01.2022 13:11
Bitiş tarihi
10.01.2022 13:11
Katılımcı
11
Lokasyon
Online

GDN & ICF Kariyer Koçluğu Projesi Gençler İçin Başvurular Başladı!

Proje tamamlandı

ICF Türkiye ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu (GDN) iş birliği ile “Kariyer Koçluğu Projesi” yeni dönemi başlıyor! Siz de “Katılımcı Ol” butonuna tıklayarak ve açıklamanın sonundaki formu doldurarak projeye katılabilirsiniz.

#kariyer #gelecekdahanet #mentorluk

Proje tamamlandı

Seni burada görmek güzeldi.

Süre

4 s 0 dk

Belge Talebi

Yok

Etki alanları

Genç

Temalar

Kariyer Eğitimi

Ön Eğitim

Yok

GDN & ICF Kariyer Koçluğu Projesi Gençler İçin Başvurular Başladı!

ICF Türkiye ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu (GDN) iş birliği ile “Kariyer Koçluğu Projesi” yeni dönemi başlıyor! Siz de “Katılımcı Ol” butonuna tıklayarak ve açıklamanın altındaki formu doldurarak projeye katılabilirsiniz.


Projenin Amacı: Proje kapsamında, ICF Sertifikalı Koçlar, online olarak gençlere “Kariyer Koçluğu” hizmeti sağlıyorlar. Gençlerin; kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmaları, hedeflerini belirlemeleri ve hedeflerini başarma potansiyellerinin farkına varmaları için bu projeyi gerçekleştiriyoruz.


Gönüllülerden Beklenen: Koçluk görüşmeleri her bir genç ile online olarak toplam 4’er seans şeklinde yapılacak olup görüşmeler bir veya iki haftada bir, 1 saat olarak gerçekleştirilecektir. Proje, 2 farklı dönem (Ocak 2022 ve Nisan 2022) olacak şekilde yürütülecektir. Başvuru yapan gençlerin, başvuru yaptıkları dönemde kariyer koçluğuna haftada 1 saat zaman ayırmaları beklenmektedir. Kariyer koçluğu projesine 15-29 yaş arası gençler başvurabilir.


Koçluk görüşmeleri; kişinin kendi hedeflerini, vizyonunu oluşturmasını ve bunlara odaklanmasını sağlamaktadır. Koçluk; koçun kendi iş tecrübeleriyle tavsiyeler verdiği, staj/iş yönlendirmeleri yaptığı bir danışmanlık hizmeti değildir. Kariyer koçluğu, bir eğitim değildir. Proje kapsamında bir eğitim gerçekleştirilmeyecektir. Koçluk görüşmeleri meslek odağında olmadığı için koçun ve gencin benzeri mesleklerden olması gerekmemektedir.


Koçluk görüşmelerinin içeriğinde şu başlıklar yer almaktadır;

  • Kariyer vizyonu oluşturulması,

  • Değerlerin keşfedilmesi,

  • Bilgi, beceri ve yetenekleri ortaya koyulması,

  • Güçlü yönlerin ve geliştirilmesi gereken yönlerin belirlenmesi,

  • Motive edici etkenlerin fark edilmesi,

  • Vizyona ulaşmak adına potansiyel kaynakların keşfedilmesi,

  • Hedefe ulaşmak için yapılması gerekenlerin belirlemesi.


Daha önce Kariyer Koçluğu desteği alan gençlerden gelen geri bildirimlerden bazıları aşağıda yer almaktadır;

  • “Kendimi tanıyarak, önceliklerimi ve hedeflerimi doğru belirlemeye başladım. Sonrasında bunları yapmak için doğru bir kariyer planı oluşturmayı bu yolda eksik yönlerim ile mücadele edebilmeyi öğrendim.

  • “Koçluk görüşmelerinin bir ‘yol gösterici’den ziyade bir ‘rehber’ formatında olması, aslında başarmak istediklerim için kendi içime dönebileceğimi hissettirdi.”


Kariyer Koçluğu Projesi hakkında detaylı bilgiye ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://form.jotform.com/gelecekdahanet/icf


SON BAŞVURU TARİHİ: 17 OCAK 2022


Takımda hangi yeteneklere ihtiyaç var?
50
Kariyer Eğitimi

İletişim Panosu

()