Başvuru başlangıç tarihi
22.01.2021 18:50
Başvuru bitiş tarihi
31.07.2021 00:00
Kontenjan
15
Kalan gün
0
Başlangıç tarihi
05.02.2021 00:00
Bitiş tarihi
31.07.2021 23:55
Katılımcı
13
Lokasyon
Online

Eşittir Kod Projesi STEM Alanlarından Gönüllülerini Arıyor!

Proje tamamlandı

Genç Hayat Vakfı’nın EMpower Vakfı desteğiyle yürüttüğü Eşittir Kod projesi; Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında eğitimini sürdüren üniversite öğrencisi ya da bu alanların birinden mezun olan kadın gönüllülerini arıyor.

#genchayat #STEM #esittirkod

Proje tamamlandı

Seni burada görmek güzeldi.

Süre

1 s 0 dk

Belge Talebi

Yok

Etki alanları

Temalar

Kariyer Eğitimi, Çocuk Eğitimi, Eğitim

Ön Eğitim

Yok

Eşittir Kod Projesi STEM Alanlarından Gönüllülerini Arıyor!


Teknoloji, yazılım ya da mühendislik alanlarında çalışan bir kadın mısınız?
Deneyimlerinizle öğrencileri desteklemek için online 1 saatiniz var mı? :)

Genç Hayat Vakfı’nın EMpower Vakfı desteğiyle yürüttüğü Eşittir Kod projesi; Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında eğitimini sürdüren üniversite öğrencisi ya da bu alanların birinden mezun olan kadın gönüllülerini arıyor.

Gönüllülerin, Zoom video-konferans uygulaması kullanılarak yapılan çevrimiçi atölyelere 1 saat katılarak birer rol model olarak projede yer almaları bekleniyor.

 Eşittir Kod projesi; Genç Hayat Vakfı tarafından EMpower Vakfı desteğiyle 2018 yılından beri hayata geçiriliyor. 11-17 yaş grubundan öğrencilerin katıldığı proje; ücretsiz kodlama, robotik ve elektronik eğitimleri ve rol model buluşmalarıyla; Eşittir Kod projesi; 11-17 yaş grubundan öğrencileri, potansiyellerine ve ilgilerine göre geleceklerini şekillendirmeleri yönünde teşvik ediyor. Uzun vadede teknoloji ve bilişim sektöründe çalışan kadın sayısını arttırmayı ve özellikle kız öğrencilerin bilişim alanında özgüvenlerini yükseltmeyi hedefliyor.


İstanbul’da 6 ilçede ilköğretim ve ortaöğretimde gerçekleştirilen proje çalışmaları, Covid-19 sürecinde dijital ortama taşındı ve Türkiye genelinden katılan öğrencilerle online platformlar üzerinden devam ediyor. Gerçekleştirilen ücretsiz kodlama eğitimleriyle; öğrencilerin 21. yy becerilerini geliştirmeleri destekleniyor. Ayrıca, rol model buluşmalarıyla; öğrencilerin teknoloji, yazılım veya mühendislik alanlarında çalışan kadınlarla bir araya gelerek geleceğe dair ilham almaları ve daha özgür bir meslek seçimi yapmaları sağlanıyor.

Projede bugüne kadar 800’den fazla öğrenciye ulaşıldı; 20’den fazla kadın rol model, öğrencilere kariyer hayallerinde ilham oldu!

Bunun bir parçası olmak isterseniz; "Kim olduğunuz, hangi mesleği yaptığınız, bu mesleği neden seçtiğiniz, deneyimleriniz nelerdir" gibi soruları yanıtlamanız, paylaşmanız yeterli olacak. Ayrıca formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçip, daha detaylı görüşebiliriz.

Haydi gençleri birlikte destekleyelim!


Takımda hangi yeteneklere ihtiyaç var?
15
Genç Kapasite Güçlendirme

İletişim Panosu

()

Süreç

1.Rol model Buluşması
05
Şubat
2.Rol model Buluşması
12
Şubat
Başvuruların Sonlanması
31
Temmuz