Eşittir Kod Projesi Fabrika Ziyareti

Project is completed

Lise öğrencilerinin meslek seçimiyle ilgili fazla olasılığı doğru zamanda görmeleri çok önemli.Çalıştığımız öğrencilerle birlikte okudukları alanları yerinde görme ve neler yapabileceklerine dair somut fikirler edinmeleri amacıyla fabrika ziyareti yapmayı istiyoruz.

#Toplumsal Cinsiyet Eşitliği #Kurum Ziyareti #Meslek lisesi #Gençlik #Fabrika gezisi

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

1 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Youth

Themes

Science And Technology, Event Organization

Pre Education Requirement

No

Eşittir Kod Projesi Fabrika Ziyareti

Genç Hayat Vakfı, 11-18 yaş grubunun hayata hazırlanma süreçlerine destek olmak amacıyla, 2008 yılında İstanbul'da kuruldu. Hiçbir ayrım gözetmeksizin insan odaklı yaklaşıma önem veren Vakıf, yaptığı çalışmalarla çocukların, gençlerin eğitime erişimlerini desteklemektedir.
Çalıştığımız ve önemsediğimiz konulardan biri 21. yy becerilerinin geliştirilmesi, çocukların ve gençlerin STEM, yazılım, robotik gibi alanlarda güçlendirilmesidir.
"Eşittir Kod" projemiz de bu alanı önceliklendirdiğimiz ve çeşitli çalışmalar sürdürdüğümüz projelerden biridir.
Projemizin genel amacı: Lise yaş grubu öğrencileri teknoloji eğitimleriyle güçlendirmek, 21. yy becerileri kazandırmak, onları doğru rol modellerle bir araya getirmek ve bu alanları deneyimleyerek potansiyellerine, ilgilerine göre meslek seçmeleri yönünde teşvik etmek.
Meslek seçimiyle ilgili olabildiğince fazla olasılığı doğru zamanda görmeleri çok önemli. Çalıştığımız öğrencilerle birlikte okudukları alanları yerinde görme, deneyimleme ve neler yapabileceklerine dair daha somut fikirler edinmeleri amacıyla fabrika/kurum ziyareti yapmak istiyoruz. 
Detaylı bilgi için:
Proje Koordinatörü
Burçin Gayuk
Tel:05070563414
Which abilities are needed in the team?
20
Youth Capacity Building

Communication Board

()