Başvuru başlangıç tarihi
12.05.2021 18:26
Başvuru bitiş tarihi
19.05.2021 23:55
Kontenjan
132
Kalan gün
0
Başlangıç tarihi
06.06.2021 00:00
Bitiş tarihi
31.12.2021 00:00
Katılımcı
1
Lokasyon
Online

E-Gönüllü Mentorluk Programı

Sevgili öğrenciler, Geleceğe bir adım önde başlamaya ne dersiniz? ÖSGD’nin yürüttüğü E-Gönüllü Mentorluk Programı’na katılarak kişisel gelişiminize yatırım yapabilirsiniz! Program kapsamında özel sektörde çalışan 2 mentor ve farklı liselerden öğrenciler ile bir araya gelerek 6 kişisel gelişim buluşması yapacaksınız. Bu sayede hem gelecek bir adım önde başlayacak hem de sizlere rol model olmak için heyecanları mentorlarınız ile buluşacaksınız.

#ösgd #egonullu #mentorluk #programı
Proje tamamlandı
Süre
24 s 0 dk
Belge Talebi
Var
Etki alanları
Temalar
Eğitim, Kariyer Eğitimi
Ön Eğitim
Yok

E-Gönüllü Mentorluk Programı

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülen E-Gönüllü Mentorlük Programı amacı; iş ve eğitim hayatlarına evlerinden devam eden lise öğrencileri ile özel sektör çalışanlarını bir araya getirmektir. 

Başvuru İçin Talep Edilen Belge: Veli İzin Belgesi,KVKK Taahütnamesi Ve Öğrenci Aydınlatma Metni

Program’ın kalbinde, ÖSGD üye şirketlerinden gönüllü çalışanların 11. ve 12.sınıf lise öğrencilerine grup mentorlüğü yapması yatar. 2021 yılı boyunca aynı kurumdan 2 gönüllü mentor ile eşleştirilen 4-6 kişilik öğrenci grupları 6 defa bir araya gelecekler. Mentorlar, her buluşmada öğrenciler ile farklı kişisel gelişim buluşmaları uygulayacak böylece bir yandan öğrencilerin sosyalleşmelerine ve gelişimlerine destek olurken bir yandan da rol model olarak öğrencilerin hayatlarına dokunacaklar. 

Program kapsamında gerçekleşecek 6 buluşma kapsamında mentorlar öğrenci grupları ile hedef belirleme, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri, iş hayatı dinamikleri, zaman yönetimi, ekip çalışması ve benzeri konularda içerik ve tecrübeler paylaşılacaktır.

Mentorluğun yanı sıra, programın diğer hedefi ise özel sektör ve lisesi öğrencileri arasında kalıcı işbirlikleri yaratmaktır. Mentorlük üzerinden başlayan ilişkilerin, öğrencilere sağlanan burs/staj/istihdam önceliği gibi olanaklar ile beslenmesi öngörülmektedir.


Programın Hedefleri:

  • İstekli öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak, cesaret ve becerilerini geliştirip, öğrencilere yön göstererek geleceklerini istedikleri gibi çizmelerine yardımcı olmak,

  • Öğrencilerini okudukları alanda başarılı olmuş rol modellerle buluşturup vizyonlarını genişletmek,

  • Öğrencilerin ileride çalışmak isteyebilecekleri sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri tanımalarını sağlamak,

  • E-Gönüllü Mentorlük Programı’nı sürdürülebilir, geniş bir çerçeveye oturtarak liselerin itibarını ve başarısını arttırmaya çalışmak.

Siz de E-Gönüllü Mentorlük Programı’na katılarak özel sektörün gözde şirketlerinde çalışan gönüllü mentörler ile eşleşerek geleceğe sağlam bir adım atabilirsiniz..!

Takımda hangi yeteneklere ihtiyaç var?
132
Eğitim Öğretim

İletişim Panosu

()