Dünya Temizlik Gününde Hep Beraber Sahalardayız!

Project is completed

Let’s Do It! Türkiye, "Dünya Temizlik Günü" küresel hareketin bir parçası olarak 18 Eylül 2021’de gerçekleşecek Dünya Temizlik Günü için saha gönüllülerini arıyor. Daha yaşanabilir yarınlar için Dünya Temizlik Günü'nde bizimle sahada yer alarak farkındalık elçisi olmaya ne dersin?

#dünyatemizlikgünü #hepbirliktetemizliyoruz #başkabirgezegenyok #letsdoit

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

12 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Themes

Environmental Activities, Environment

Pre Education Requirement

No

Dünya Temizlik Gününde Hep Beraber Sahalardayız!

Let’s Do It! (Haydi Yapalım!) fikri 2008 yılında küçük bir Baltık ülkesi olan Estonya’da bir grup genç tarafından filizlendi. 3 Mart tarihinde 50.000 kişi bir araya gelerek, ülkenin her yerindeki 10.000 ton çöpü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve sonrasında da ‘tek günde temizlik modeli’ 15 ülke tarafından şok edici sonuçlarla tekrar edildi. Toplam katılımcı sayısı 2,5 milyonu buldu.

 21 Eylül 2019’da 180 ülkede 20 milyondan fazla insanın, ülkemizde ise 81 ilde 116 binden fazla gönüllünün katılımıyla gerçekleşti. Sadece ülkemizde 1 günde 790 ton katı atığı doğadan ayrıştırdık.

Şimdi ise hedefimiz 18 Eylül 2021!

Bu yolculukta bulunduğunuz şehirde saha temizliğine katılarak, gelecek nesillere temiz bir gelecek bırakmak ve çöp körlüğünü yenip farkındalık yaratacak doğa sever kişi olarak destek vermek isterseniz sizi de sahalara bekleriz!


SAHA ETKİNLİK NOKTALARI İÇİN TIKLAYINIZ !


Let's Do It Türkiye

Which abilities are needed in the team?
1000
Social Responsibility
1000
Environmental Activities

Communication Board

()