Boğaziçi Yüzme-2023-Buldan Vakfı- Kızımız Okuyacak Projesi

Project is completed

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışın' da Buldan Vakfı olarak, kadınların toplumsal yaşamın her alanında eşit katılımları ve yaşadıkları temel sorunların çözümü için eğitimin önemine inanıyoruz. Bu nedenle üniversite eğitimi alan genç kızları desteklemek için sizi de bekliyoruz.

#eğitim #kızımızokuyacak #eşitlik #spor #buldanvakfı

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

5 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Youth, Women

Themes

Education, Gender Equality

Pre Education Requirement

No

Boğaziçi Yüzme-2023-Buldan Vakfı- Kızımız Okuyacak Projesi

Buldan Vakfı 2016 yılından bu yana kadınların ve genç kızların eğitim yoluyla güçlenmesi için faaliyetlerini sürdürüyor.  Çünkü biz vakıf olarak eğitim geleceği şekillendirecek en güçlü yatırım olduğuna inanıyoruz.

ık Açık Derneği ve Adım Adım Platformu üyesi olan vakıf, kırsal bölgelerden üniversiteli kız öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için Kızımız Okuyacak projesini yürütmektedir.

2018 yılından itibaren Boğaziçi Yüzme Yarışlarına katılan; 117 yüzücü, 1454 bağışçı sayesinde 81 öğrencinin bir yıllık burs tutarı için gerekli fon kaynağına ulaşmıştır.

Bu yıl 20 Ağustos’ta 35.si gerçekleşecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarış’ında Buldan Vakfı, “Kızımız Okuyacak” projesi ile yine yer alıyor ve gönüllü yüzücülerimizi arıyoruz. 

Detaylı Bilgi İçin; hakyol@buldanvakfi.org

0552 243 24 30


Communication Board

()