Boğaziçi Yüzme-2021-Buldan Vakfı-Eğitim Değiştirir Projesi

Project is completed

Biz yine Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışın' da Buldan Vakfı olarak, kadınların toplumsal yaşamın her alanında eşit katılımları ve yaşadıkları temel sorunların Çözümü için eğitimin önemine inanmaktayız. Bu nedenle 22 Ağustos' ta düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışın' da üniversite eğitimi alan genç kızları desteklemek için oluşturulan fonu desteklemek için gönüllü yüzücülerini arıyor.

#kızımızokuyacak #eğitimdeğiştirir #2021samsungboğaziçikıtalararasıyüzme

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

5 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Themes

Sport Activities, Campaign/Donation, Gender Equality, Education

Pre Education Requirement

No

Boğaziçi Yüzme-2021-Buldan Vakfı-Eğitim Değiştirir Projesi

2016 yılında faaliyetlerine başlayan Buldan Vakfı, eğitim yoluyla kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini misyon edinmiş, toplumdaki hak ettikleri rol ve statüye sahip oldukları, karar mekanizmalarına eşit katıldıkları bir ülke, bir dünya inşa edilmesini kendine vizyon olarak belirlemiştir.

Kadınlar üzerinde Eşitsizlik, Eğitimsizlik, Toplum-İnsan, Baskı, Şiddet, İstihdam- İşsizlik- Yoksulluk, Kendini Geliştirme, Rol ve Statü etkisini kadınlar üzerinde halâ görmekteyiz. 

İşte bu nedenlerle Buldan Vakfı, kadınların toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımları ve yaşadıkları temel sorunların çözümü için eğitimin önemine inanmaktadır. Kadının toplumsal anlamda rol ve statüsü olarak doğru yerde olmasının, bir ülkenin gelişimi açısından son derece önemli olduğu, bunun yolunun da bilinçli ve nitelikli bir eğitim süreciyle gerçekleşebileceğine inandığımız için EĞİTİM DEĞİŞTİRİR! diyoruz.

Communication Board

()