Bir Dilek Yolcuğu: Deprem Bölgesi

Project is completed

Yıkıcı etkiler yaratan 6 Şubat depremi sonrasında “Bir Dilek Yolculuğu: Deprem Bölgesi” projemiz ile harekete geçiyoruz. Afet bölgesinde yer alan dilek çocuklarımız ve ailelerini ziyaret edeceğimiz bu umut dolu yolculukta desteklerinize ihtiyacımız var!

##hayatabaglayandilekler ##birdilektut ##MakeAWishTR ##deprem

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

0 hr 30 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

Children, Disaster Victims

Themes

Campaign/Donation

Pre Education Requirement

No

Bir Dilek Yolcuğu: Deprem Bölgesi

Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) Ekibi olarak, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş ilimizde meydana gelerek 10 ilimizi doğrudan etkileyen büyük afet sonrasında tüm Türkiye ile beraber derinden sarsılmış bulunuyoruz. 

 

Yıkıcı etkiler yaratan bu deprem sonrasında Bir Dilek Yolculuğu: Deprem Bölgesi projemiz ile harekete geçiyoruz. Afet bölgesinde yer alan dilek çocuklarımız ve ailelerini ziyaret edeceğimiz bu umut dolu yolculukta, dilekçocuklarımızın hayata bağlayan dileklerini gerçekleştirmek ve ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak en büyük hedefimiz. 

 

Depremin gerçekleştiği iller arasında dilek çocuklarımız ve ailelerinin bulunduğu şehirler olan Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır şehirlerini ziyaret edeceğimiz projemiz doğrultusunda, bu bölgelerde yaşamakta olan ailelerimiz ile ayrı ayrı iletişime geçerek deprem sonrası ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu tespitlerimiz doğrultusunda kadın-erkek-çocuk olarak üç ayrı ihtiyaç paketi hazırlama kararı aldık. 

 

27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan deprem bölgesi yolculuğumuzda, hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden dilek çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirebilmek ve zorlu durumlarla baş başa kalan ailelerimizin sıkıntılarını biraz olsun gidererek onları mutlu edebilmek için sizlerin desteklerine çok ihtiyacımız var.

 

Deprem bölgesindeki dilek çocuklarımıza ve ailelerine umut olmayı hedeflediğimiz bu projemizde, temel ihtiyaçları temin ederek eksikleri tamamlamamız noktasında bize destek olmak ve zorlu ama heyecanlı yolculuğumuza ışık tutmak isterseniz sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

 

Galeride bulunan ihtiyaç listemizde temin edebileceğiniz ürünlerimizi bulabilirsiniz. Temin edeceğiniz ürünlerin sıfır/yeni/hiç kullanılmamış olmasına lütfen özen gösteriniz.

Göndermek istediğiniz ürünleri Make-A-Wish Türkiye Ofisine (5. Gazeteciler Sitesi, Akat Mah. Lavanta Sok. No:10) iletmenizi rica ederiz.

 

Kurum olarak Dilek çocuklarımızın dileklerine dokunmak isterseniz detaylı bilgi için mail@makeawish.org.tr / asli@birdilektut.org adreslerimizden iletişime geçmenizi rica ederiz.

  

Koordinasyonu sağlayabilmek adına en geç 17 Mart Cuma günü destek sağlamak istediğiniz ürünleri dernek ofisimize iletmiş olmanız gerekmektedir.

 

Projemizde destek sağlamak istediğiniz ihtiyaçları netleştirdikten sonra 17 Şubat Cuma gününe kadar bize bildirirseniz seviniriz.


Not: Hatay'da başvuru yapmış Dilek Çocuğumuz bulunmadığından bu bölge dilek yolculuğu rotamızda yer almamaktadır.

Which abilities are needed in the team?
100
Other

Communication Board

()