5 Aralık'ta ÇOTUN Evsizlere Gıda Dağıtımı Projesi için Gönüllüler Arıyor!

Project is completed

Askıda Yemek Var projemizle hafta içi her gün evsizler için sahadayız. Askıya bırakılan yemekleri evsiz dostlarımıza ulaştırmak için senin de desteğine ihtiyacımız var. Haydi gel senin de çorbada tuzun olsun!

#çorbadatuzunolsun

Project is completed

Thanks for your contributions.

Duration

4 hr 0 min

Document Requirement

No

Beneficiary Groups

General, Elderly

Themes

Human Rights, Economic and Social Developing

Pre Education Requirement

No

5 Aralık'ta ÇOTUN Evsizlere Gıda Dağıtımı Projesi için Gönüllüler Arıyor!

-Çorbada Tuzun Olsun Kurum gönüllüleri ve dışarıdan gönüllülerle birlikte Taksim'de evsizlere her gün yemek dağıtımı yapıyor.

-Gıda Dağıtımı Projesi'nde her gün 18.30'da dernekte olarak dağıtımı gerçekleşecek gıdaların paketlenmesi gerçekleşiyor.  Ardından 19.30'da sahaya çıkmadan önce bilmemiz gerekenlerin anlatıldığı bir oryantasyon gerçekleşiyor.

-Oryantasyona katılım zorunludur. Oryantasyona geç kalma veya katılamama durumu gerçekleşirse maalesef ki dağıtıma katılamıyorsunuz.. Bu durumda kendisini başka bir güne davet ediyoruz. Oryantasyon ardından yeleklerimizle gün sorumlusu liderliğinde dağıtım yapılacak alana geçiş yapılıyor.

-Evsiz bireylere dağıtım gerçekleştikten sonra tekrar gün sorumlusu liderliğinde derneğe geri dönülüyor. Faaliyetimiz dernekte başladığı gibi dernekte son buluyor. Ardından yardımcı olmak isteyen gönüllülerimizin desteği ile derneği bir sonraki güne hazır bir şekilde bırakmak için organizasyonumuzu sağlıyoruz.

-Pandemi döneminde olduğumuzdan faaliyetlerimizi sınırlı bir kontenjan ile yürütüyoruz. Bu sınırlı kontenjan içerisinde grup katılımlarına ayırabileceğimiz maksimum kişi sayısı 10.

Which abilities are needed in the team?
20
Social Responsibility

Communication Board

()