Türkiye’nin Teknoloji Şirketi SabancıDx, AbilityPool’da!

6 Eylül 2022

“Merakla, cesaretle, birlikte” mottosunu benimseyen SabancıDx; geleceği şekillendirmek için çalışanlarıyla beraber hareket ediyor ve güçlü bir ekip ruhu ile başarıdan başarıya koşarak çeşitli ödüller kazanıyor.

Güçlü ekibinin yanı sıra, yıllara dayanan tecrübesi ve teknoloji temelli özel çözümleriyle 4000’den fazla müşterisine siber güvenlik, ileri veri analitiği ve dijital dönüşüm alanlarında hizmet veriyor.


SabancıDx, sürdürülebilirlik ve inovasyonun başarının anahtarı olduğuna inanıyor ve bu değerlere verdiği önem sonucunda Dijital Kampüs’ü hayata geçirerek işbirliğinin gücünü gözler önüne seriyor. Üstelik “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonuyla hareket ediyor ve yemyeşil yerleşkesiyle hem çalışanlara hem girişimcilere hem de öğrenci ve akademisyenlere ev sahipliği yaparak kuşaklar arası yeni nesil bir çalışma ortamı sunuyor. Sadece bununla da kalmıyor; Catalist programı, arge merkezi gibi farklı ve çeşitli fırsatlarıyla paydaşları için işbirliğine dayalı kazanma ve gelişme imkanı sunuyor.


Sabancı Holding şirketlerinden biri olan SabancıDx de yenilikçilik, katılımcılık ve birliktelik kavramlarının önemini biliyor, ortak öncelikler belirleyerek sürdürülebilir çözümler üretmeye çalışıyor. Bu esnada iç ve dış paydaşlarının dayanışma içinde çalışması da başarıyı beraberinde getiriyor. Sabancı çalışanlarının topluluk şirketleri arasında bağlarını güçlendirmesi, toplumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirebilmek için birlikte hareket etmeleri, artan farkındalıkları sayesinde fayda yaratmaya devam etmeleri gibi amaçlarla 2015 yılında Sabancı Gönüllüleri Programı hayata geçiriliyor. SabancıDx çalışanları da hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli ödüllere layık görülen bu programın bir parçası oluyor.


Özellikle çevre, eğitim, spor ve kültür-sanat alanlarında faaliyet gösteren gönüllüler, bu sene iklim değişikliğini de özel olarak gündemine alıyor. Böylece daha sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğunu herkese göstermek ve gezegenimiz için kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek istiyor. Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında bir yıl içerisinde gerçekleştirilen 30’dan fazla sosyal sorumluluk çalışmasında SabancıDx de yerini alıyor. Ayrıca Abilitypool’da yer alan ve Açık Açık STK’si olan bazı kurumlarla da beraber çalışarak etkilerini artırıyor. Özellikle TİDER’in hayata geçirdiği Destek Kumbarası projesine ilgi gösteren SabancıDx gönüllüleri ofislerindeki kumbaralara oyuncak, kitap ve eşyalar bırakarak; bu ürünlerin ihtiyacı olanlara ulaşmasına katkı sağlıyor. 


Birliktelikten güç alan ve her geçen gün artan istekleriyle gönüllü faaliyetlere katılan SabancıDx ekibine yarattıkları toplumsal etki ve fayda için teşekkür ediyor, tekrardan “aramıza hoş geldiniz” diyoruz.