Hepsiburada Gönüllülük Yolculuğu: HepsiGönülden

22 Mart 2022

Hepsiburada Gönüllülük Yolculuğu: HepsiGönülden


Hepsiburada’lı olmak, gönülden gönüle bağ kurmaktır. Hepsiburada’lılar kendilerine belirledikleri hedef çerçevesinde; bu topraklarda birlikte büyümeyi, gelişmeyi, çevreye ve insana katkı sağlamayı benimsedi ve daha çok gönüle dokunmak için AbilityPool platformuna dahil oldu. Platformda kaydı bulunan 100’den fazla Hepsiburada çalışanı, HepsiGönülden diyerek gönlünü iyiliğe verdi ve şu ana kadar 4 farklı projede yer alarak 50 saatten fazla gönüllülük yaptı. HepsiGönülden Gönüllülük Hareketi, her geçen gün büyüyen gönüllü ağı ile birlikte daha çok sosyal etki yaratmaya ve daha çok gönülle bağ kurmaya devam ediyor.
Gönüllülük yapmak için oldukça istekli olan Hepsiburada Gönüllüleri, katıldıkları projeler sayesinde şu ana kadar çocuklarla, gençlerle ve alzheimer hastası bireylerle bir araya geldi. Yapılan bu projeler aracılığıyla farklı STK’ler ile de güçlerini birleştirdi. 


HepsiGönülden’in Yer Aldığı Gönüllülük Projeleri


‘TEGV Adım Adım Gönüllülük’ projesi ile her yaştan Hepsiburada gönüllüsü, TEGV bünyesindeki çocuklar ile bir araya gelerek deneyim paylaşımında bulunuyor ve çocukların geleceklerine önemli katkıda bulunuyor. 
Gönüllüler, geleceğin çocuklarla geleceğine inanarak hedef kitlesi çocuk olan başka bir projede daha yer alıyor ve UNICEF’in Help Steps ile başlatmış olduğu adım bağışlama projesine katılım sağlıyor.
Çalışanların, iş yaşamında ve öncesinde edindikleri tecrübeleri, bu yollarda yeni yeni yürümeye başlayan gençlerle paylaşması için Faydasıçok Vakfı ile mentorluk programı yürütülüyor.
Bunların yanında Hepsiburada gönüllüleri ‘Bana Bir Hikaye Anlat’ projesi kapsamında alzheimer hastası bireyler için kamera karşısına geçiyor.
Gönüllülük yolculuğunda projeden projeye koşan HepsiGönülden gönüllülerine topluma sağladıkları katkılar için teşekkür ediyor, nice etkilere imza atmalarını diliyoruz.