ENKA, Daha İyi Bir Gelecek İçin Şimdi AbilityPool ile Beraber!

8 Ağustos 2022


1957 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olan ENKA, Dünya genelinde hizmet veren mühendislik ve inşaat firmaları arasında en iyi ve yenilikçi firmalardan biri olmak” vizyonuyla hareket ediyor ve dünya çapında bilinen bir kurum olmanın yanı sıra 1981 yılından beri ENR’ın “En Büyük Uluslararası Müteahhitler” listesinde yer alıyor.


İştirakleriyle beraber mühendislik & inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret alanlarında hizmetlerini sürdürürken; kapsayıcılık, dürüstlük, şeffaflık, sürdürülebilirlik, güven, bağlılık, yenilikçilik, sorumlu yönetim ve dayanışma değerlerinden ödün vermiyor.


ENKA, tüm bu çalışmalarını sürdürülebilirlik konusuna öncelik vererek gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra ENKA, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş büyük bir ekibe sahip. ENKA ve iştiraklerinin çalışanlarından oluşan bu ekip, kendilerine ENKA Gönüllüleri diyor. ENKA Gönüllüleri, çevresinde gördüğü problemlere çözüm bulmayı amaçlıyor ve toplum yararına çalışmalar gerçekleştiriyor.


ENKA Gönüllüleri, kendilerine belirledikleri hedefleri gerçekleştirirken daha iyi bir dünya oluşumuna da katkı sağlıyor. ENKA tarafından geliştirilen çevre dostu binalar, yeşil ofis çözümleri, karbon ve su ayak izinin azaltılması ve enerji verimliliği sağlanması üzerine yapılan çalışmalar ile toplumsal yatırım çalışmaları; dürüst ve etik ilkeler çerçevesinde en yüksek kaliteyle hayata geçiyor.


ENKA, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 4 ve 17 arasındaki maddelerine özellikle odaklanıyor ve ENKA Vakfı ile eğitim, spor, sanat gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösterirken, yine aynı çatı altındaki okullarında da sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik bilinci yüksek nesillerin yetişmesine katkı sağlıyor.


Kurumsal sosyal sorumlulukta gönüllü katılımının artması, kurum içindeki çalışanlar aracılığıyla sosyal ve çevresel fayda sağlanması, toplumda gönüllülük konusunda farkındalık yaratılması, seçkin gönüllülük projeleri inşa ederek ENKA’nın kurumsal itibarının güçlendirilmesi gibi hedeflere sahip ENKA Gönüllüleri; 2018 yılından beri onlarca sosyal sorumluluk projesine imza atıyor ve daima daha iyi bir gelecek için çalışmalarına devam ediyor.


Başarının ve sürdürülebilirliğin sırrının çalışana verilen değerde saklı olduğunu bilen ENKA, aynı zamanda gönüllülük faaliyetleri aracılığıyla da çalışanlarına dokunuyor. Eşit fırsatların ve çalışan refahının sosyal sorumluluğunun bir parçası olduğuna inanıyor, gönüllüleri için ayda bir gün gönüllü izni sağlıyor ve gönüllülerinden gelen proje fikirlerini önemsiyor. Böylece birlikte büyümeye devam ediyor, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yatırım yapıyor.


Çalışanlarıyla birlikte toplumsal kalkınmaya fayda sağlayan ENKA, yarattığı etkiyi ölçümleyebilmek için şimdi Abilitypool platformuna dahil oluyor ve çalışanlarına verdiği değer konusunda somut bir adım daha atıyor. Sağladıkları katkılar ve sundukları çözümlerle her zaman daha iyisi için çabalayan ENKA ailesine teşekkür ediyor, aramıza katıldıkları için mutluluk duyuyoruz.