Birlikte Daha Güçlü Bir Şekilde, Buldan Vakfı ile…

11 Mart 2022


İyiliği yayma yolculuğuna hız kesmeden devam eden AbilityPool ile toplumsal sorunların çözümü için eğitimin önemini vurgulayan Buldan Vakfı’nın yolları kesişti. Artık daha iyi bir dünya için birlikte yürüyoruz!


Gelin bu hikayeye Buldan Vakfı’nı tanıyarak başlayalım:


Tam ismi Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı olan kuruluş, toplumu değiştirmek için eğitimin gerekliliğine inanıyor. Bu doğrultuda ise kadınları bilinçlendirme ve güçlendirme çalışmaları organize ediyor. Hedef kitlenin özellikle kadınlar olarak seçilmesinde; kadınların toplumsal ve ekonomik kalkınma süreçlerindeki etkileri göz önüne alınıyor. Temel motivasyonları, daha iyi yaşamanın yollarını yaratmak ve kadınlar için daha iyi yaşam standartlarını ulaşılabilir kılmak. Kadınların toplumdaki konumlarını güçlendirme misyonuyla çıktıkları bu yola, şimdi AbilityPool ile daha güçlü bir şekilde devam ediyorlar.


AbiltyPool’u da tanıyarak bu birlikteliği anlamlandırmaya devam edelim mi? Haydi o zaman, okumaya devam!


Kurumları, kurum çalışanlarını, bireysel gönüllüleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren ve gönüllülüğün LinkedIn’i olarak da tanımlanan AbilityPool; bünyesinde barındırdığı birçok STK’nın açtığı projeleri tek bir çatı altında toplayarak daha geniş kitlelere ulaş(tır)ıyor. Bununla birlikte gönüllü çalışmaların yalnızca sahada olmadığını, dijitalde de ses getirmenin ve destek bulmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Ayrıca kurumlar için; çalışanlarını tanıma, çalışan bağlılığını ve motivasyonunu artırma, kurumsal gönüllülüğün de ölçülebilir hale gelmesi için raporlama imkanı sunuyor. Farklı yetenekleri bünyesinde toplayarak açılan projelere uygun yetenek ve yetkinlik sahibi kişileri projelerle eşleştirerek, kişinin isteği doğrultusunda, istediği süre boyunca gönüllülük yapmasına aracı oluyor. Buldan Vakfı hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. 


İki kurumun da varmak istediği nokta daha yaşanılabilir bir dünya olunca, tam burada güçler birleşiyor ve Buldan Vakfı da AbilityPool ailesinin bir parçası oluyor. Buldan Vakfı açık çağrı çıktıkları projeleri AbilityPool platformu üzerinden yürütüyor, yeni ve keşfedilmemiş gönüllülere ulaşabiliyor. Gerek proje özelinde gerekse vakıf bünyesinde gönüllü çalışmalara katılma ve sosyal etki yaratma motivasyonuna sahip bireylerle çalışmalarına devam ediyor. AbilityPool hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.