Bir Kap Su Bir Kap Mama Hayat Kurtarır!

21 Mayıs 2022


AbilityPool İşbirliği ile Vestel Kartek Yetkili Servisi Sokaktaki Sessiz Dostlarımız İçin Haftada 530 Kg Mama Dağıtımı Yaptı.


Vestel Kartek Servisi’nin toplumsal farkındalık ve mutlu çalışanlar için çıktığı bu yolda, gönüllüler tarafından belirlenen anket sonucu ‘Bir Kap Su Bir Kap Mama Hayat Kurtarır’ mottosu ile sosyal sorumluluk projesi doğdu. Proje kapsamında sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenerek; projeye başlamadan önce etik değerlerine uyması için Etimesgut Belediyesi ile görüşüldü ve belediyenin onayı alındıktan sonra süreç başladı. Sürdürülebilir gönüllülük kapsamında mama kapları kraft kağıtlardan seçildi ve mamalar için Bil-Yem ve Bil-Mama’dan destek alındı. Proje hayata geçince beklenenin üstünde bir ilgi gördü ve etkisini de her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 30’dan fazla gönüllüsü ile 200 saatten fazla gönüllülük yaparak şu ana kadar 30.000 TL’den fazla katma değer yaratan Kartek Servisi; mama almaya yetişemedikleri dönemler olduğunu, sokaktaki dostlarımızı beslemek için sabırsızlıkla mesai bitimini beklediklerini hatta bazen sabahları işe gelirken bile besleme işlemi gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Proje bitse bile beslemeye devam edeceklerini söyleyerek, bunu bir aşk süreci olarak tanımlıyorlar. Öyle ki; bu proje sayesinde karşılaştıkları sokak hayvanlarından bazılarını bireysel olarak sahiplendiklerini de belirten Kartek Gönüllüleri, sokak hayvanlarına destek olmak için daha fazla insanı projeye davet ediyor!

Bu anlamlı ve keyifli süreçte biriken anılara göz atmak isterseniz Bir Kap Su Bir Kap Mama Projesi Videosu’nu izleyebilirsiniz.


Vestel Kartek Servisi’ne ve AbilityPool’a Hızlı Bir Bakış…


Vestel Kartek Servisi, 24 yılı aşkın süredir kaliteli, hızlı ve güvenilir teknik servis hizmeti veriyor. Yaptığı her işte farklılık yaratmaya çalışan Kartek Servisi, varlığını sürdürürken müşterilerinin ve çalışanlarının mutluluğuna odaklanıyor. En önemli hedeflerinin başında ‘her zaman sözüne güvenilen bir firma olmak’ yer alıyor; sürekli öğrenen, hataları öğrenme fırsatı olarak gören ve değişimi benimseyen bir yapı olarak varlığını sürdürüyor. Daha detaylı bilgi veya hizmet almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


AbilityPool ise kurumları, kurum çalışanlarını, bireysel gönüllüleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya getirerek gönüllülük hareketini yaymaya çalışan bir sosyal girişimdir. Bununla birlikte kurumlara kendi gönüllülük çalışmalarını yönetebilecekleri ölçümlenebilir ve sürdürülebilir bir dijital platform sağlar.


Gönüllülüğün LinkedIn’i olarak tanımladığımız platform üzerinde profil oluşturduktan sonra çeşitli temalardaki birden fazla projeye katılmak mümkün oluyor. Üstelik yapılan gönüllülük saati baz alınarak üretilen sosyal etki değeri de hesaplanıyor. Böylece hem bireysel hem de kurumsal olarak sağladığınız toplumsal faydayı somut olarak görmek mümkün oluyor. Daha detaylı bilgi veya hizmet almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.